درباره ما

رسالتی به نام همرسانی بینش فیزیک

مدت زیادی می شود، تقریبا پنج سال، از همان اوایل دوران شروع تحصیل در فیزیک، دوست داشتم که روزی برسد که بتوانم درباره فیزیک، که خیلی دوستش داشته و دارم، برای مردم عادی بنویسم. با هدف اینکه مردم عادی هم با طبیعت بیشتر آشنا شوند و بتوانند بصیرت درستی آنچیزی که واقعا در جهان ریز و درشت اطراف ما اتفاق می افتد بدست بیاورند. از این رو نسبت به تدریس فیزیک همیشه مواجهه مثبتی داشتم.

سیستم دانشگاه و مشاهده خلاء های آن مسیرم را روشن تر کرد. اینکه دیدم حتی دانشجویان فیزیک هم، که خودم هم شامل آنها می شوم، درک درستی از فیزیک ندارند. از این رو رسالت خود را به طور ضروری تر، در راستای این جامعه آماری یافتم و مردم عادی و علاقه مندان به دومین مخاطب مهم برایم تبدیل شدند.

نویسندگی، کاری که خوب بلد بودیم!

بعد از مشاهده سیستم دانشگاه و خلا محتوایی فارسی فیزیک، با آرین مختاری، تصمیم گرفتیم فعلا برای فیزیک، کاری را انجام دهیم که خیلی خوب بلد هستیم: نوشتن. نویسندگی مهارتی است که سالهاست آن را فراگرفته و به طور حرفه ای دنبال می کنیم. چه نویسندگی وبلاگ و چه نویسندگی کتاب. و اینگونه بود که هگزیست متولد شد.

در هگزیست به دنبال چی هستیم؟

درباره این سوال به طور مفصل صحبت خواهیم کرد. اما به طور کلی اینطور بگویم که هگزیست قرار است روایت شخصی دو دانش‌آموخته فیزیک از دنیای فیزیک باشد. روایتی که گاها به حدی تئوری و بنیادی می شود که ممکن است حوصله سر بر باشد و گاها به حدی کاربردی و تخصصی که تنها عده کمی متوجه آن شوند. مخاطب این روایت هم افرادی هستند که فیزیک می‌خوانند و فیزیک می‌دانند.